postheadericon Piękne wiosenne bukiety i kompozycje florystyczne

Nie każdy posiada umiejętności oraz wystarczającą ilość czasu, aby przygotować na Wielkanoc kurę czy zająca z siana, pisanki i piękny wieniec. Istnieje jednak prosty i niezawodny sposób na to, aby pięknie udekorować mieszkanie.

Wystarczy zrobić bukiet z wiosennych kwiatów. Tuż przed Świętami Wielkanocnymi na naszych stołach mogą pojawić się tulipany, żonkile, hiacynty, frezje, forsycje. Kwiaty te możemy łączyć ze sobą lub tworzyć bukiety tylko z jednego ich rodzaju. Natomiast bez wątpienia warto uzupełnić taki bukiet baziami i bukszpanem. Nabierze wówczas bardziej wielkanocnego charakteru. Poza tym są to bardzo ładne dodatki, podobnie zresztą jak gałązki brzozy czy wierzby. Pamiętajmy też o odpowiednim wazonie. Wszystko razem powinno stanowić dobrze dobraną kompozycję. Oprócz kwiatów ciętych możemy wykorzystać do naszych wielkanocnych kompozycji florystycznych również kwiaty w doniczkach. Bardzo efektownie wygląda niewielka doniczka ustawiona w szklanym naczyniu, które wypełnione jest gałązkami, skorupkami, piórkami itp. Poza tym doniczki z kwiatami wstawia się często do dekoracyjnych osłonek albo samodzielnie dekoruje. Doniczkę można pomalować lub obkleić w ciekawy sposób. Wymaga to jednak nieco więcej czasu niż ułożenie bukietu w wazonie.

Podobnie jest w przypadku przygotowywania stroików. Jednak bez wątpienia wykonanie prostego stroika nie jest jakimś wielkim wyczynem. Najlepiej zacząć od wyłożenia koszyczka folią oraz gąbką florystyczną, którą wcześniej namaczamy. Następnie wbijamy do niej kwiaty, bukszpan, bazie. Potem dokładamy jeszcze kilka typowo wielkanocnych ozdób. Żeby mieć jeszcze większą satysfakcję można wykonać stroik we własnoręcznie zrobionym koszyczku. Jak go przygotować? Na przykład z masy solnej czy makaronu. Jednak dla wielu osób najważniejsze jest to, aby w domu pojawiły się w końcu świeże kwiaty. Ich widok przypomina, że nadchodzą ciepłe i wesołe dni. Poza tym powodują, że każde pomieszczenie staje się ładniejsze i wygląda bardziej świeżo. Oczywiście ważny jest również naturalny i niezwykle przyjemny zapach jaki wydzielają wiosenne kwiaty.